روش درست کردن چای دستی

در این مطلب قصد داریم با هم مراحل تهیه چای دستی و طبیعی را مرور کنیم، کافیست به نزدیک ترین باغ چای بروید ( اگر باغ چای نزدیک شما نیست در لیست برنامه های وقتی که به شمال سفر می کنید این مورد را اضافه کنید! ) و برای شروع چند کیلو برگ چای بچینید!

در ادامه با ما همراه باشید تا یک چای بدون افزودنی و کاملا طبیعی را درست کنیم و نوش جان بنمائیم!

جمع آوری چای

پس از جمع آوری برگ سبز چای، آنرا در ظرفی ریخته یا روی یک زیرانداز پارچه ای پهن کنید و بمدت چند ساعت به حال خود رهایش کنید تا پلاسیده شود.

مالیدن و مچاله کردن چای

چای پلاسیده شده را داخل سینی بزرگ ریخته و با دست  شروع به مالش و مچاله کردن چای نمایید

تا زمانیکه کاملا برگهای سبز چای مچاله و ریز شده و حالت آبکی و کف مانند به خود می بگیرد.

البته باید دقت کنید نباید زیاد کف دار شود چون روی رنگ چای تاثیر می گذارد و در نهایت تیره تر می کند.

در این زمان چای را داخل ظرفی ریخته و درگوشه ای از اتاق بمدت چند ساعت گذاشته و روی ان را با پارچه ی تمیزی می پوشانیم تا رنگ زرد به خود بگیرد

برشته کردن چای پلاسیده شده

در انتها آنرا در معرض آفتاب داغ تابستان گذاشته تا کاملاً خشک گردد و یا اینکه داخل سینی ریخته و روی شعله بسیار کم بخاری یا گاز خوراک پزی با بهم زدن خشک می کنند.

چای بدست آمده صد درصد طبیعی و بهداشتی بوده و برای سلامتی بدن بسیار مفید خواهد بود چرا که فقط خواص طبیعی چای سیاه را داشته و از افزودن هرگونه آلودگی شیمیایی و میکروبی دور بوده است.

این چای سیاه طبیعی که توسط شما درست شده دارای خواص بالایی است از شما دعوت می کنیم برای اطلاع از خواص آن مطلب فواید چای سیاه را نیز مطالعه کنید!

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید