رنگ کردن مو با چای سیاه و قهوه

رنگ کردن مو با مواد شیمیایی آسیب‌های جدی بر پوست و موی شما می‌گذارد. برخی از این عوارض ممکن است تا سال‌ها بر روی بدن باقی بماند. امروز می‌خواهیم درباره رنگ کردن مو با چای با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم: قابلمه کوچک –چوب‌های بستنی – مواد رنگ‌زا مانند چای و قهوه – ظرفی که از جنس فلز نباشد – آب

۱چوب بستنی ها را درون ظرفی که از قبل تهیه کردید، قرار دهید و برای هم زدن رنگ از آن‌ها استفاده کنید.

۲) درون ظرفی که از جنس فلز نیست و رنگ تحت تاثیر فلز قرار نمی‌گیرد، رنگ را بریزید.

۳) رنگ‌طبیعی چای و قهوه را با هم مخلوط کنید. این مواد باید در همان روز استفاده شود و نباید بیشتر از یک روز بماند.

۴) مو‌های سیاه و یا قهوه‌ای تیره با قهوه خالص و یا چای سیاه و یا پوسته آلبالو رنگ می‌شوند. اجازه دهید که این مواد به مدت ۲۰ دقیقه در آب به آهستگی بجوشند تا در نهایت به حالت رنگ غلیظ درآیند.

۵) با استفاده از چای بابوبه یا زنجبیل، این رنگ را روشن‌تر کنید.

۶) اگر رنگ قرمز می‌خواهید، این مواد را با فلفل شیرین یا غنچه گل مخلوط کنید تا رنگ قرمز آن بیشتر شود و سپس آن را آبکشی کنید و اجازه دهید خنک شود. بعد آن را روی مو‌ها بمالید.

7 (در صورتی که مو‌های خاکستری دارید، مو‌ها را با مخلوطی از نصف فنجان رزماری که آن‌ را در دو فنجان آب گرم حل کرده‌اید، رنگ کنید. این کار را یک بار در هفته تا زمانی که به رنگ دلخواه برسید، تکرار کنید.

8(سه قاشق چای‌خوری چای سیاه، سه قاشق چای‌خوری آب جوشیده تمیز را با یکدیگر مخلوط کنید و برای رنگ کردن مو‌های خاکستری تیره مورد استفاده قرار دهید.

محصولاتی نظیر چای، قهوه و ادویه موجود در آشپزخانه، برای رنگ کردن مو با مواد طبیعی جایگزینی عالی برای رنگ مو‌های شیمیایی به شمار می‌روند.

با این کار هم می‌توانید پولتان را پس انداز کنید و هم اجازه دهید مو‌هایتان در برابر مواد شیمیایی استراحت کنند.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید