چای بعد از غذا مفید است یا نه

برای خیلی از ما نوشیدن چای بعد از غذا لذت بخش هست اما بعضی از افراد هم اعتقاد دارند که بلافاصله بعد از غذا نباید چای نوشید.

در این مطلب از چای حمید بررسی می کنیم که چطور چای بعد از غذا به افراد در هضم غذا کمک میکند و همین طور که چرا چای بعد از غذا برای برای بعضی افراد توصیه نمیشود.

نوشیدن چای بعد وعده غذایی موضوع مهمی است، برخی بر این باورند که برای سلامتی مناسب نیست؛ در حالی که مطالعات زیادی وجود دارد که چای بعد از غذا به هضم غذا کمک میکند و باعث جذب مواد مغذی مختلف میشود.

سهولت در هضم و کمک به جذب مواد مغذی

 یکی از دلایل مهم نوشیدن یک فنجان چای بعد از غذا این است که به هضم غذا کمک میکند، چای به جذب مواد مغذی غذا کمک میکند.

بسیاری از افراد با خوردن انواع مختلف غذا دچار مشکل در هضم میشوند که نوشیدن انواع متفاوت چای ها (چای سیاه، چای سبز  و…) میتواند به این افراد کمک کند تا هضم راحتتری داشته باشند و ناراحتی های گوارشی خود را برطرف کنند،

به این ترتیب که چای به حرکات منظم روده ای کمک میکند و این امر از ایجاد نفخ و ناراحتی های دیگر جلوگیری میکند.

رفع درد معده بعد از غذا

اگر بعد از خوردن غذا دچار درد معده میشوید میتوانید در حین غذا خوردن هم از خاصیت تسکینی چای ها و دمنوش ها برای برطرف کردن مشکل خود استفاده کنید. گرچه بهترین راه برای کاهش این دردها جلوگیری از پر خوری و یا مصرف انواع خاصی از غذاهاست اما استفاده از چای و دمنوشهای گیاهی هم میتواند به عنوان یک آرام بخش طبیعی به حل این مشکل کمک کند.

بهترین چای های سیاه

مطالعات نشان داده که نوشیدن چای در طول روز و یا بعد از غذا تسکین دهنده ی نفخ است. اما باید این نکته را در نظر گرفت که همه ی انواع چای اثر یکسانی بر هضم ندارند ، چای سبز و چای سیاه بهترین روش برای کمک به روند هضم هستند.

این چای ها حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها هستند. چای به سیستم گوارش کمک میکند تا با تحریک بزاق دهان، صفرا و اسید معده هضم راحت تری انجام دهند.در کل اگر تمایل به مصرف چای بعد از وعده ی غذایی دارید یا چای سبز بنوشید و یا چای سیاه  زیرا این چای ها به هضم غذا کمک بیشتری می کنند.

در کل اگر تمایل به مصرف چای بعد از وعده ی غذایی دارید یا چای سبز بنوشید و یا چای سیاه زیرا این چای ها به هضم غذا کمک بیشتری می کنند.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید